O nas

Każda z osób tworzących In Relatio w swojej pracy kieruje się przede wszystkim wartościami humanistycznymi. Podczas prowadzonych przez nas warsztatów i terapii jesteśmy autentyczni i odnosimy się z szacunkiem do postaw i przekonań klientów.

Nasza współpraca nie jest przypadkowa – mieliśmy okazje poznać się w przeszłości i dziś z pełnym, wzajemnym zaufaniem budujemy miejsce, gdzie każdy Klient może zdjąć wszystkie maski i poczuć się swobodnie. Łączy nas jeden cel – chcemy pomagać pokonywać codzienne trudności i przełamywać osamotnienie, niepokój i trudności w relacjach, które mogą towarzyszyć każdemu człowiekowi.

W podejściu naszej pracy można wyróżnić dwa główne źródła. Pierwszym z nich jest nurt humanistyczno-egzystencjalny, natomiast drugim – współczesne badania neuronaukowe nad emocjonalnym funkcjonowaniem człowieka. Oba te źródła integrujmy, żeby skutecznie i po ludzku współpracować z naszymi klientami. Niemniej jednak każdy z nas, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, stworzył własny sposób pracy z pacjentami. Wspólnym mianownikiem naszych terapii jest nawiązywanie relacji z klientami – dzięki atmosferze autentyczności i zaufaniu pomagamy znaleźć drogę do rozwiązania różnego rodzaju życiowych trudności. W centrum naszych terapii zawsze stoi klient – wraz ze swoimi uczuciami, doświadczeniem i przekonaniami. Wierzymy bowiem, że nikt inny nie zdefiniuje lepiej jego potrzeb i nie odpowie równie trafnie na pytanie, co kieruje jego kolejnymi krokami na ścieżce życiowych wyborów. Nawet jeśli w danym momencie Klient nie umie nazwać swoich potrzeb, emocji lub wartości – my jesteśmy po to, żeby mu w tym pomóc.

Czym się zajmujemy?

  1. Prowadzimy terapie indywidualne dla dorosłych i młodzieży, podczas których pomagamy zmierzyć się z takimi trudnościami jak depresja, problemy z nawiązywaniem relacji, napady paniki czy zaburzenia osobowości, zaburzenia nerwicowe, niskie poczucie własnej wartości.
  2. Prowadzimy terapie dla Par, mające na celu rozwiązać problemy i wyjaśnić nieporozumienia wewnątrz związku, pogłębić kontakt w relacji, poradzić sobie z sytuacją zdrady, lepiej rozumieć swoje emocje i potrzeby.
  3. Organizujemy warsztaty i treningi, które pomagają m.in. budować wartościowe relacje w kontekście prywatnym i służbowym.
  4. Jesteśmy twórcami Kręgów Relacyjnych – otwartych, cyklicznych spotkań, których formuła przeznaczona jest dla osób, pragnących zrozumieć siebie, chcących nawiązać nowe znajomości i zdobyć nowe doświadczenia dzięki dialogowi.